BG Music Festival в Сандански с Диона, Стивън Ачикор, Траян, Моисей

22 авторски песни на втория BG MUSIC FESTIVAL

Четири първи награди в четири музикални категории

Общо 22 песни от кандидатствалите 132 са селектирани от компетентно жури на BG MUSIC CHANNEL за участие във Втория BG MUSIC FESTIVAL – национален музикален форум с конкурсен характер за модерна авторска музика, който ще се проведе на 8 и 9 юни в Летния театър на гр. Сандански.

За тазгодишното издание регламентът на Фестивала бе променен, като се въведоха четири отделни категории: поп, рок, хип-хоп/R&B и електронна музика. Това бе решено, след като бяха взети предвид мненията на експерти, членове на журито и участници в музикалното събитие.

След популяризирането миналото лято на първия BG MUSIC FESTIVAL, който е призван да даде зелена светлина за българската музика, във второто му издание песни ще представят и водещи звезди от родната музикална сцена.

Освен първите награди от авторитетно фестивално жури във всяка категория, са предвидени и следните специални призове:

Награда на публиката в Летен театър – гр. Сандански;

Награда на телевизионните зрители;

Награда на Журналистическото жури;

Награда на участниците във Фестивала – нова награда (всеки участник гласува за един от останалите, като няма право да гласува за себе си);

Награда на Кмета и Община Сандански

Организатори на BG MUSIC FESTIVAL са: Music Media Cluster, BG MUSIC CHANNEL и община Сандански.

Участници BG Music Festival 2018

КАТЕГОРИЯ РОК

Julian’s Laughter (в състав: Славин Славчев, Николай Николаев, Милослав Петров, Тихомир Василев) – Smile

Vick – Not Alone

Innerglow (в състав: Тодор Ковачев, Иван Даскалов, Петър Желев, Матей Христосков) – Rising Sun

Наталия Тенева – Неразделни

Taking Heed (в състав: Даниел Петров, Свилен Стефанов, Радо Kазаков) – Едва ли

Nikeca – Wiskey & Shampagne

КАТЕГОРИЯ ПОП

ICE & MARTINNA FEAT. NAS (в състав: Даниел Димитров, Мартина Иванова и Атанaс Михайлов) – Déjà vu

Пламена – Лишен от смисъл

Митко Петров – Остров

Simona Zagorova – SOS

MOISEY – Много ми допада

Boyanski – Един за друг

КАТЕГОРИЯ ХИП-ХОП/R&B

Rally Spassova – Играй

Diona – Жестока

TraYan – На дивана

Theo – Стъпвам смело

Julias & Nikoleta – Стига

Георги Щерев – BgTranquila

КАТЕГОРИЯ ЕЛЕКТРОНЕН

STANI – We like it loud

Steven Achikor – Да обичам

DIASS & DIVA Vocal – Cageless Bird

Grand Quattro – BACH