Програма Mtel Sport 1 – спортна телевизия

Мтел стартира собствени канали с ексклузивно спортно съдържание

Компанията навлиза на пазара на спортно ТВ съдържание с най-голямото разнообразие от състезания и първенства в ефира у нас

Mtel Sport 1, Mtel Sport 2 и EDGEsport ще излъчват 18 000 часа годишно ексклузивно съдържание на български език и изцяло нови за аудиторията у нас премиум състезания като UFC и Nascar Sprint Cup

Мтел навлиза със собствени канали на пазара на спортно телевизионно съдържание. Компанията ще предложи три спортни HD канала – двата собствени Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2, както и EDGEsport, с над 20 различни групи спорт и над 250 турнира и състезания годишно.

Те ще излъчват изцяло на български език най-голямото разнообразие от спортни състезания и първенства в ТВ ефира у нас: 24 часа на ден, седем дни в седмицата, 18 000 часа годишно футбол, тенис, волейбол, баскетбол, бойни, моторни, екстремни спортове, лека атлетика, хокей, голф и много други. Осем хиляди часа в програмата на каналите ще са отредени за преки предавания, като преди и след най-интересните от тях ще има коментарни студия. Българската аудитория ще има възможността за първи път да види първокласните ММА състезания от UFC и стартовете на Nascar Sprint Cup.

„Тази стъпка е логично продължение на усилията ни да осигуряваме висококачествени, съвременни телевизионни услуги на нашите клиенти и отразява стремежа на компанията да следва световните тенденции при развитие на телеком услугите“, коментира Симеон Донев, старши директор „Маркетинг“ в Мтел.

Mtel Sport 1 стартира на 14 януари. От деня на своя старт каналът ще бъде безплатен за всички абонати на ТВ пакети от Мтел и blizoo. „Амбицията ни е от 1 март да пуснем още два спортни канала – Mtel Sport 2 и EDGEsport, които също ще предложат голямо разнообразие от спортове“, обясни Симеон Донев.

Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2 ще излъчват ексклузивно част от най-известните световни тенис турнири с българско участие – тези от сериите „Masters“.

За първи път в България любителите на бойните спортове ще могат да гледат състезанията на UFC – най-голямата организация в света за ММА двубои. В момента ММА е най-бързо развиващият се спорт в света, като се очаква в близко бъдеще да стане част от програмата на олимпийските игри. В програмата на новите спортни канали са включени и други световни ММА събития – World series of Fighting (WSOF) и Fight Nights Global. WSOF дори може да се похвали с българин – шампион в тежка категория – Благой Иванов.

Баскетболната Евролига също има ключово място в спортното съдържание на каналите, за да могат зрителите да следят изявите на българите Александър Везенков и Йордан Минчев, играещи в баскетболните грандове „Барселона“ и „Фенербахче“.

В програмата на двата канала са включени също футболни мачове от холандското, руското и набиращото световна популярност китайско първенство, в което в момента играе най-скъпоплатеният играч в историята на футбола досега Карлос Тевес. Още в деня на старта Mtel Sport 1, 14 януари, каналът ще предложи коментарно студио за футболната среща от холандското първенство ПСВ Айндховен-Екселсиор.

Феновете на високите скорости ще могат да следят популярни състезания по мотоспорт, за да видят звезди като Джеф Гардън от неизлъчваните до момента у нас стартове от NASCAR Sprint Cup, както и като един от най-успешните състезатели в Moto GP Валентино Роси.

Зрителите ще могат да следят и мачовете от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (NHL).

Съдържанието на EDGEsport ще се различава от това, предлагано от двата собствени канала на телекома. EDGEsport ще излъчва многообразие от екстремни спортове: мотокрос, планинско колоездене, сърфинг, ски, сноуборд състезания и много други.

Както преките предавания, така и състезанията на запис по Mtel Sport 1, Mtel Sport 2 и EDGEsport ще бъдат преведени на български език.

До 31 март клиентите на телевизия от Мтел и blizoo ще могат да гледат Mtel Sport 1, Mtel Sport 2 и EDGEsport безплатно. След тази дата те ще могат да включат каналите като добавка към редовния си месечен план.

Ако изберат да добавят към своя абонамент само Mtel Sport 1, зрителите ще плащат 1.99 лева месечно с двугодишен абонамент и 3.99 лева месечно без абонамент.

Абонаментът за пакет Mtel Sport 1, Mtel Sport 2 и EDGESport ще струва 2.99 лева на месец с двугодишен абонамент и 5.99 лева месечно – без такъв.

За всички абонати на Mtel NOW достъпът до каналите ще е безплатен и след 1 април.

Програмата

14.01 съб

08:00 „Trans World Sport”, магазинно предаване, 2-и епизод
09:00 Обзор на есенния дял на холандската Ередивизи (2016-17)
10:00 Баскетбол: Реал Мадрид – Макаби Тел Авив, мач от Евролигата, запис
11:30 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, първи полуфинал, запис
13:00 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, втори полуфинал, запис
15:00 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, мач за трето място, запис
16:30 Баскетбол: Цървена Звезда – Фенербахче, мач от Евролигата, запис
18:00 Баскетбол: Барселона Ласа – Олимпиакос, мач от Евролигата, запис
19:30 Обзор на есенния дял на холандската Ередивизи (2016-17), повторение
20:30 Студио „Футбол”, директно
20:45 Футбол: ПСВ Айндховен – Екселсиор, мач от холандската Ередивизи, директно
22:40 Студио „Футбол”, директно
23:00 Обзор на кръга в Евролигата (2016-17), 17-и епизод
23:30 Баскетбол: ЦСКА Москва – Милан, мач от Евролигата, запис
01:00 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 13-и епизод
02:00 Хокей на лед: Монреал Канейдиънс – Ню Йорк Рейнджърс, мач от Националната хокейна лига, директно
04:30 Футбол: ПСВ Айндховен – Екселсиор, мач от холандската Ередивизи, повторение
06:30 Баскетбол: Барселона Ласа – Олимпиакос, мач от Евролигата, повторение

15.01 нед

08:00 Футбол: ПСВ Айндховен – Екселсиор, мач от холандската Ередивизи, повторение
10:00 Хокей на лед: Монреал Канейдиънс – Ню Йорк Рейнджърс, мач от Националната хокейна лига, повторение
12:00 Обзор на есенния дял на холандската Ередивизи (2016-17), повторение
13:00 Студио „Футбол”, директно
13:30 Футбол: Рода – Фейенорд, мач от холандската Ередивизи, директно
15:25 Студио „Футбол”, директно
15:30 Футбол: Цволе – Аякс, мач от холандската Ередивизи, директно
17:25 Студио „Футбол”, директно
17:45 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, финал, запис
19:15 Студио „Хокей на лед”, директно
19:30 Хокей на лед: Уошингтън Кепитълс – Филаделфия Флайърс, мач от Националната хокейна лига, директно
22:00 Студио „Хокей на лед”, директно
22:15 ММА: Ultimate Fighting Championship 2017: Аманда Нунеш срещу Ронда Раузи, запис
01:00 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 14-и епизод
02:00 Хокей на лед: Чикаго Блекхоукс – Минесота Уайлд, мач от Националната хокейна лига, директно
04:30 Обзор на кръга в Евролигата (2016-17), 17-и епизод, повторение
05:00 ММА: Ultimate Fighting Championship 2017: Джаир Родригес срещу Би Джей Пен, директно

16.01 пон

08:00 ММА: Ultimate Fighting Championship 2017: Джаир Родригес срещу Би Джей Пен, директно
09:30 Хокей на лед: Уошингтън Кепитълс – Филаделфия Флайърс, мач от Националната хокейна лига, повторение
11:30 Обзор на есенния дял на холандската Ередивизи (2016-17), повторение
12:30 Футбол: Рода – Фейенорд , мач от холандската Ередивизи, повторение
14:30 Обзор на кръга в Евролигата (2016-17), 17-и епизод, повторение
15:00 Хокей на лед: Чикаго Блекхоукс – Минесота Уайлд, мач от Националната хокейна лига, повторение
17:00 ММА: Ultimate Fighting Championship 2017: Джаир Родригес срещу Би Джей Пен, повторение
19:30 Обзор на кръга в холандската Ередивизи (2016-17), 18-и епизод
20:30 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 15-и епизод
21:30 Студио „Хокей”, директно
22:00 Хокей на лед: Детройт Ред Уингс – Монреал Канейдиънс, мач от Националната хокейна лига, директно
00:30 Студио „Хокей на лед”, директно
00:45 Обзор на кръга в холандската Ередивизи (2016-17), 18-и епизод, повторение
01:45 Голф: Открито първенство на Южна Африка, четвърти кръг, запис
05:00 „Светът на голфа”, телевизионен дневник, 1-и епизод
06:00 Хокей на лед: Монреал Канейдиънс – Ню Йорк Рейнджърс, мач от Националната хокейна лига, повторение

17.01 вто

08:00 Баскетбол: Барселона Ласа – Олимпиакос, мач от Евролигата, повторение
09:30 Баскетбол: Цървена Звезда – Фенербахче, мач от Евролигата, повторение
11:00 Хокей на лед: Детройт Ред Уингс – Монреал Канейдиънс, мач от Националната хокейна лига, повторение
13:00 Обзор на кръга в холандската Ередивизи (2016-17), 18-и епизод, повторение
14:00 Тенис: Турнир в Ченай, първи четвъртфинал, запис
16:00 Тенис: Турнир в Ченай, първи полуфинал, запис
18:00 Футбол: Часът на Барса ТВ – Барселона – Атлетик Билбао, мач за Купата на Краля, запис
20:00 Професионални майстори на родеото: Състезание в Ню Йорк, запис
23:00 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 16-и епизод
00:00 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, първи полуфинал, повторение
01:30 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, втори полуфинал, повторение
03:30 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, мач за трето място, повторение
05:00 Хокей на лед: Чикаго Блекхоукс – Минесота Уайлд, мач от Националната хокейна лига, повторение
07:00 „Светът на голфа”, телевизионен дневник, 2-и епизод

18.01 сря

08:00 Баскетбол: ЦСКА Москва – Милан, мач от Евролигата, повторение
09:30 Баскетбол: Реал Мадрид – Макаби Тел Авив, мач от Евролигата, повторение
11:00Професионални майстори на родеото: Състезание в Ню Йорк, повторение
14:00 Тенис: Турнир в Ченай, втори полуфинал, запис
18:00 Футбол: Часът на Барса ТВ – Барселона – Лас Палмас, мач от испанската Примера дивисион, запис
20:00 ММА: Ultimate Fighting Championship 2017: Джаир Родригес срещу Би Джей Пен, повторение
22:30 „Trans World Sport”, магазинно предаване, 3-и епизод
23:30 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 17-и епизод
00:30 Футбол: Цволе – Аякс, мач от холандската Ередивизи, повторение
02:30 Обзор на кръга в Евролигата (2016-17), 17-и епизод, повторение
03:00 Тенис: Мубадала Тенис Чемпиъншип, финал, повторение
04:30 „Светът на голфа”, телевизионен дневник, 3-и епизод
05:30 Голф: Шампионат на Абу Даби, първи кръг, директно

19.01 чет

08:00 Голф: Шампионат на Абу Даби, първи кръг, директно
10:30 Седмицата на SNTV: Най-доброто от световния видео обмен, 1-и епизод
11:00 Футбол: Часът на Барса ТВ – Барселона – Атлетик Билбао, мач за Купата на Краля, повторение
13:00 Голф: Шампионат на Абу Даби, първи кръг, директно
15:00 Обзор на кръга в холандската Ередивизи (2016-17), 18-и епизод, повторение
16:00 Футбол: Часът на Байерн ТВ – Ландсхут – Байерн Мюнхен, приятелски мач, запис
18:00 „Trans World Sport”, магазинно предаване, 3-и епизод, повторение
19:00 Студио „Баскетбол”, директно
19:30 Баскетбол: Фенербахче – Панатинайкос, мач от Евролигата, директно
21:20 Студио „Баскетбол”, директно
22:00 Баскетбол: Барселона Ласа – Анадолу Ефес Истанбул, мач от Евролигата, директно
23:50 Студио „Баскетбол”, директно
00:10 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 18-и епизод
01:10 „Светът на голфа”, телевизионен дневник, 4-и епизод
02:10 Хокей на лед: Уошингтън Кепитълс – Филаделфия Флайърс, мач от Националната хокейна лига, повторение
04:10 Хокей на лед: Детройт Ред Уингс – Монреал Канейдиънс, мач от Националната хокейна лига, повторение
06:10 Футбол: Рода – Фейенорд , мач от холандската Ередивизи, повторение

20.01 пет

08:00 „Trans World Sport”, магазинно предаване, 3-и епизод, повторение
09:00 Голф: Шампионат на Абу Даби, втори кръг, директно
15:00 Седмицата на SNTV: Най-доброто от световния видео обмен, 1-и епизод, повторение
15:30 Баскетбол: Фенербахче – Панатинайкос, мач от Евролигата, повторение
17:00 Баскетбол: Барселона Ласа – Анадолу Ефес Истанбул, мач от Евролигата, повторение
18:30 Студио „Баскетбол”, директно
19:00 Баскетбол: Жалгирис Каунас – Реал Мадрид, мач от Евролигата, директно
20:45 Студио „Баскетбол”, директно
21:00 Баскетбол: Олимпиакос – Баскония, мач от Евролигата, директно
22:50 Студио „Баскетбол”, директно
23:00 Футбол: Часът на Байерн ТВ – Ландсхут – Байерн Мюнхен, приятелски мач, повторение
01:00 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 19-и епизод
02:00 Хокей на лед: Бостън Брюинс – Чикаго Блекхоукс, мач от Националната хокейна лига, директно
04:15 Футбол: ПСВ Айндховен – Екселсиор, мач от холандската Ередивизи, повторение
06:30 Седмицата на SNTV: Най-доброто от световния видео обмен, 1-и епизод, повторение
07:00 „Светът на голфа”, телевизионен дневник, 5-и епизод

21.01 съб

08:00 Футбол: Часът на Барса ТВ – Барселона – Лас Палмас, мач от испанската Примера дивисион, повторение
10:00 „Светът на голфа”, седмично магазинно предаване, 1-и епизод, повторение
10:30 Голф: Шампионат на Абу Даби, трети кръг, директно
15:00 Хокей на лед: Бостън Брюинс – Чикаго Блекхоукс, мач от Националната хокейна лига, повторение
17:00 Баскетбол: Жалгирис Каунас – Реал Мадрид, мач от Евролигата, повторение
18:30 Баскетбол: Олимпиакос – Баскония, мач от Евролигата, повторение
20:00 Обзор на кръга в Евролигата (2016-17), 18-и епизод
20:30 Студио „Футбол”, директно
20:45 Футбол: Фейенорд – Вилем II, мач от холандската Ередивизи, директно
22:40 Студио „Футбол”, директно
23:00 Хокей на лед: Уинипег Джетс – Сейнт Луис Блус, мач от Националната хокейна лига, директно
01:00 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 20-и епизод
02:00 „Trans World Sport”, магазинно предаване, 3-и епизод, повторение
03:00 Хокей на лед: Далас Старс – Уошингтън Кепитълс, мач от Националната хокейна лига, директно
05:15 Футбол: Цволе – Аякс, мач от холандската Ередивизи, повторение
07:15 Обзор на кръга в Евролигата (2016-17), 18-и епизод, повторение

22.01 нед

08:00 Футбол: Фейенорд – Вилем II, мач от холандската Ередивизи, повторение
10:00 Обзор на кръга в Евролигата (2016-17), 18-и епизод, повторение
10:30 Седмицата на SNTV: Най-доброто от световния видео обмен, 1-и епизод, повторение
11:00 Голф: Шампионат на Абу Даби, четвърти кръг, директно
13:15 Студио „Футбол”, директно
13:30 Футбол: Утрехт – Аякс, мач от холандската Ередивизи, директно
15:25 Студио „Футбол”, директно
15:45 Голф: Шампионат на Абу Даби, четвърти кръг, запис
17:30 Студио „Футбол”, директно
17:45 Футбол: ПСВ Айндховен – Хееренвеен, мач от холандската Ередивизи, директно
19:40 Студио „Футбол”, директно
19:50 Хокей на лед: Далас Старс – Уошингтън Кепитълс, мач от Националната хокейна лига, повторение
21:50 Студио „Хокей на лед”, директно
22:00 Хокей: Питсбърг Пингуинс – Бостън Бруинс, мач от Националната хокейна лига, директно
00:15 Студио „Хокей на лед”, директно
00:30 “Удар със стик”, обзор на деня в Националната хокейна лига, 21-и епизод
01:30 „Светът на голфа”, седмично магазинно предаване, 1-и епизод, повторение
02:00 Седмицата на SNTV: Най-доброто от световния видео обмен, 1-и епизод, повторение
02:30 Хокей на лед: Чикаго Блекхоукс – Ванкувър Кънакс, мач от Националната хокейна лига, повторение
04:45 Голф: Шампионат на Абу Даби, четвърти кръг, повторение